• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/KamuFutbol
  • https://twitter.com/Kamu_Futbol

ŞAMPİYON İLSAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

2019 Spor Toto Kamu Futbol Turnuvası şampiyonu İl Sağlık Müdürlüğü oldu.  03 Mayıs 2019 tarihinde oynanan finalde İl Sağlık Müdürlüğü 2-2  biten müsabaka sonunda penaltı atışlarında Sosyal Güvenlik Kurumu'na 6-5 üstünlük sağlayarak şampiyonluğa ulaştı.

  ilk yarının başlarında sol taraftan Ferhat ın ortasına bay gol Osman  Penaltı noktasının gerisinden kalenin köşesine kafayı vurdu.top kalecinın bakışları altında ağlarla buluştu.maç il sağlık müdürlüğü takımının mutlak hakimiyetinde geçtiği esnada SGK takımı duran topta ceza alanı içinde karambol oluşturdu ve durumu  1-1 yaptı.ilk yarı il sağlık müdürlüğü takımının sayısız gol araması ile geçti.ikinci yarının hemen başında korner oldu.Ali korneri arka direkteki Osmana attı,osman kafa ile kaleye parelel olarak uzak direkteki Şahismail e topu aktardı. Şahismail ayak içi ile kaleye yakın pozisyonda topu ağlara attı.Maç bu skorla bitecek derken SGK takımının nadir ataklarının birinde bitime 3 dakika kala  serbest vuruş kazandı. Firikik barajını oluşturan kaleci hamza barajın arkasına geçince boş kalan yere topu göndermek kaldı rakibe :) . maç sonucu 2-2 bitti.uzatmalar olmadığı için direk penaltı atışlarına gidildi.
   penaltı atışları:
1-Ali AYDOĞDU
2-Öner PEHLİVANER
3-Doğan ÇAĞIL
4-Osman PINARCI
İl sağlık futbol takımı penaltı kaçırmayıp,SGK  takımı iki penaltı kaçırınca 5. penaltı atışına gerek kalmadığı için Ankara il sağlık müdürlüğü takımı 2019 Spor Toto Kamu Futbol Turnuvası ŞAMPİYONU  olarak ilan edildi.


Ankara İl sağlık müdürlüğü futbol takımı Kamu Futbol Turnuvasının ilk başından bu tarafa , yaklaşık 10 yıldır bu organizasyonun içinde mücadele etmektedir.bazı yıllar gurubundan çıkmış 2. veya 3 turda elenmişti.bir kez 4.tura kadar yükselmişti ve 4 turda Tarım Bakanlığına penaltılarla elenmişti.En iyi başarıyı daha doğrusu Altın yılını 2019  Kamu Futbol Turnuvasında  O SENE İŞTE BU SENE sloganı ile yakaladı. gerçekten de özlenen başarı ve şampiyonluk O SENE İŞTE BU SENE sloganları ata ata geldi.
 Kamu kurumları liginin gedikli takımlarının bir bir elendiği,favori takımların bir bir düştüğü 2019  Kamu Futbol Turnuvasında çok ilginç bir yıl yaşandı.son 3 takımda favoriler arasında değildi.bu yıl ezber bozuldu ezber. küçük görülen takımlar dev sanılanları bir bir devirdi, hiç biri çeyrek finale dahi gelemediler.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret353918